Parodų paviljonas S. Daukanto g. 24/S. Dariaus ir S. Girėno g. 13 Palangoje

Konkurse dalyvauta 2009kampas pietu su medziu (2)

Autoriai: arch. G.Zakarackaitė-Gudaitienė, arch. S.Jaugelė

Bendras plotas: 1479,85m²

 

Idėja. Pastato tūrinį sprendimą nulėmė sklypo kampinė situacija, sklypo funkcinis ryšys su pagrindiniu parko įėjimu ir jungtimi su kitomis miesto dalimis, pėsčiųjų srautai. Pagrindinis įėjimas orientuotas į gatvių susikirtimo kampą bei įeigą į grafų Tiškevičių parką. Pastatas skaidomas tūriais, akcentuojant pagrindinį iėjimą ir derinant prie bendros gatvės išklotinės, siekiant darniai įkomponuoti pastatą į jautrią aplinką. Sklype visi medžiai yra saugomi, taip pat ir pušis sklypo centrinėje dalyje. Pušis įtraukiama į bendrą pastato kompoziciją.

Palangos miesto istorinėje dalyje dominuoja kurortinės architektūros „miesto vilų“ tipas, susiformavęs XIX a.pab. – XX a. Dalyje šių vilų terasų konstrukcijų ir dekoro sprendimui būdingos įžambių gembių konstrukcija, įrėminanti kiaurapjūvio dekorą. Toks fasadinių plokštumų principas buvo panaudotas kuriant pastatą, jo fasadams naudojant medžio konstrukcijų, medinių žaliuzių ir stiklo kompozicijas.

 

Pastato architektūra, funkcinis zonavimas. Pastatas projektuojamas atskirais tūriais, kurių kiekvienas turi atskirą paskirtį, o bendrai yra jungiami stiklu dengta galerija. Ji yra pastato centrinė ašis, gali būti pritaikyta įvairių funkcijų naudojimui (renginiams, meno ekspozicijoms). Galerija kartu yra ir atskirų funkcinių zonų pastate jungtis.

Arčiausiai pagrindinio įėjimo numatomos paviljono administracijos patalpos: kabinetai, apskaitos patalpa (kasa). Greta jų projektuojamos turizmo informacijos filialui skirtos patalpos: salė ir kabinetai. Centrinėje dalyje atskirame tūryje numatoma galerija su transformuojamomis pertvaromis. Rytinėje pastato dalyje projektuojama kavinė ir pagalbinės patalpos (virtuvė, sandėliukas, patalpos darbuotojams). Didžiausio tūrio pirmame aukšte numatomos transformuojamos parodų ir konferencijų salės (800 vietų). Šalia jų projektuojami sanitariniai mazgai, techninė patalpa. Į antrą aukštą patenkama dviem laiptinėmis, įrengiamas keltuvas neįgaliesiems. Antro aukšto erdvė gali būti panaudojama meno galerijos ekspozicijai, renginiams, konferencijoms organizuoti. iš antro aukšto numatytas išėjimas į lauko terasą.

Lauko koncertams numatyta erdvė šiaurinėje pastato dalyje, orientuojant į parką. Scena projektuojama pastato tūryje, su galimybe ją atverti į parko pusę. Priešais sceną įrengiama grįsta aikštelė klausytojams. Vieta koncertams pasirinkta dėl atokesnės vietos nuo gatvių, jaukaus gamtinio fono. Esant poreikiui koncertų klausytojai galėtų naudotis kavine – baru.

 

 


раскрутка сайта
joomla templates
Naujienų prenumerata: